משפחות מגונות

משפחות מגונות

פורסם בתאריך :9/29/2020
המשרד הרווחה ושירותים חברתיים מספק מגוון שירותים ליחידים, למשפחות ולקהילה בריינה בכלל ולמשפחות נזקקות בפרט.
החזון המקצועי של משרד הרווחה ושירותים חברתיים בריינה הוא מרכזיותה של המשפחה בחברה. מכיוון שהתא המשפחתי הוא אבן הבניין הבסיסית של החברה, זהו הכלי החינוכי והתרבותי הראשון המדגים ילדים ותורם להתפתחותם. 
המדד שבאמצעותו נמדד כוחה או חולשתה של החברה הוא כימיה המשפחה, שכן יש לה תפקיד יעיל בבניית חברה נורמלית, משולבת ומקושרת זו בזו.
עבודת המשרד מתמקדת בהתמודדות עם משפחות נזקקות. מצוקה וקושי נובעים ממספר מרכיבים, כולל כלכליים או קשיים הקשורים לביצוע, מערכות יחסים במשפחה, ויחסים בינם לבין הסביבה, על פי מדדים אובייקטיביים וסובייקטיביים. משפחות משולבות ומשפחות להורה אחראי / הורה עצמאי, משפחות הזקוקות לעזרה במסגרת תיקים משפטיים. 
משפחה  במצוקה היא משפחה שהמשאבים האישיים, והמשפחתיים והחברתיים שברשותה שאינם מספיקים כדי להתמודד עם נסיבות חייה הצפויות והבלתי צפויות בעתות משבר.

המשרד לשירותים חברתיים פועל ברשות המקומית על פי חוק שירותים חברתיים, סעיף 2 (א) משנת 1958, וכן על פי התקנות לארגון הרווחה (תפקיד המנהל והוועדה לרווחה) 1963 (תיקון 1966). מחלקות לרווחה ושירותים חברתיים פועלות גם על פי חוקים רבים אחרים העוסקים בסוגיות הטיפול וההגנה על משפחות, אנשים, ילדים, קשישים ונשים הזקוקים לעזרה ותמיכה.
   

הצטרף לרשימת התפוצה