מחלקת הבריאות

מחלקת הבריאות

פורסם בתאריך :2/11/2020
מחלקת הבריאות במועצה המקומית אל-רינה מספקת שירותים רבים תחת פיקוחו של מנהל המחלקה ח'אלד מג'ארבה.
המחלקה פועלת למתן שירותים ולפתרון בעיות בריאות שונות. עבודות המחלקה:

בריאות הציבור: בדיקה ושמירה על ניקיון הכפר ומוסדותיו הציבוריים, כמו בתי ספר וגני ילדים.
- הסביבה: שמירה על הסביבה באל-רינה על ידי איסוף פסולת, ארגון באמצעות קבלן והובלתו לאיסוף הפסולת, המחלקה מתמודדת גם למיגור תקופת חרקים, עשבים ומכרסמים.
בדיקה ורפואה וטרינרית.
- חנות רישיונות
עבודות היסוד של המחלקה כוללות את הדברים הבאים: 1. בריאות הציבור: בדיקה ושמירה על ניקיון הכפר ומוסדות ציבוריים בו כמו בתי ספר וגני ילדים, והמחלקה בודקת מעת לעת מי שתייה על מנת להבטיח אספקת מי שתייה וחפים מפתוגנים. 2. סביבה: שמירה על הסביבה בכפר. על ידי איסוף פסולת וארגון ובאמצעות קבלן והובלתו לאיסוף הפסולת מחוץ לכפר, מחלקה עובדת גם על השמדת חרקים, עשבים ומכרסמים על בסיס קבוע. 3. בדיקה ורפואה וטרינרית: היא פועלת לשמירה על בריאות הציבור ובעיקר כרוכה ברפואה אנושית עם נושאים של מחלות זיהומיות המועברות מחיות לבני אדם, בעיקר מחלת הכלב, המייצגת את המקום הראשון בעניין זה. המחלקה מבצעת גם את הבדיקה הווטרינרית בבחינת מוצרים מהחי על כל צורותיהם המשווקות בכפר, בשיתוף עם העיריות והמועצות השכנות על מנת לשמור על בטיחות האזרח. ישנם מקצועות שאינם יכולים לעבוד ללא רישיון מקצועי, בהתאם לקביעת תנאים מיוחדים לכל מקצוע בהשתתפות המשטרה, משרד העבודה, המשרד לאיכות הסביבה, משרד החקלאות והכבאות.

בין העבודות החשובות ביותר של המחלקה בשנה האחרונה היו:
פרויקט הגנים, נטיעת עצי דקל ותאורה ברחוב הראשי, בעלות של כ- 600,000 שקלים.

יישום, שיקום ופיתוח קטע מוואדי רינה- ספוריה בעלות של 2.5 מיליון שקל מהמשרד להגנת הסביבה בשיתוף רשות הניקוז (רשות הניקוז) (הוספת תמונת הדמיה)
ניקיון פרברי העיר והשטחים הפתוחים, וסגירת מזבלות אקראיות, בעלות של כמאה אלף שקל.
חיזוק עבודות הניקיון בשכונות.
הקצת נקודה לאיסוף בגדים למחזור על מנת לשמור על הסביבה.

ליצירת קשר עם מחלקת הבריאות: 046094707

הצטרף לרשימת התפוצה